Close

14.9.2021

Babí léto na HADINĚ – zážitkový rybolov v Humpolci


Dvanáctihektarový rybník Hadina na okraji Humpolce nabízí atraktivní rybolov pro jednotlivce i rodiny s dětmi. Rybolov pro všechny zájemce je možný při zakoupení zvláštního oprávnění, které lze zakoupit pod hrází rybníka, nebo ve výdejnách.

Při víkendových závodech ,,Humpolecká třicítka,, bylo uloveno celkem 1 312 kusů kapra a amura o celkové délce 78 670 centimetrů a průměrné délce 60cm. Podrobné výsledky naleznete na www.hadina.cz

Z výše zmíněného celkového množství bylo 244 kusů nad 65cm, což činí 19% celkových úlovků. Naopak 36 kusů  bylo pod 50 centimetrovou hranicí, což činí pouze 3% celkových úlovků. Plných 78% ulovených ryb tak spadlo do rozmezí 50-65 centimetrů, což jsou také  hranice lovné míry u kaprů na Hadině, které je možno si při  klasickém rekreačním rybolovu ponechat. Nejdelší ulovenou rybou byl jeseter o délce 106 centimetrů. Nejdelší kapr měřil 90 centimerů a nejdelší amur 100 centimetrů. Odhadovaná celková hmotnost ulovených ryb je 50 metráků.

Na snadno dostupných travnatých březích je možno si postavit bivak nebo stan. Rybolov je povolen NON STOP na 3 pruty.

Veškeré informace, pravidla lovu, provozní řád a další aktuality, včetně fotogalerie naleznete na www.hadina.cz  nebo na facebooku rybnik hadina.

Přejeme příjemný pobyt a LOVU ZDAR !!!   MO ČRS Humpolec