Close

Dětské závody

Datum konání:  sobota 10. 6. 2023

Místo závodů:      

děti do 15 let – chovný rybník DUSILÁK

Závodů se mohou se zúčastnit všichni zájemci z řad veřejnosti bez rozdílu, zda jsou nebo nejsou členy ČRS. Bližší informace a pravidla závodů na www.rybarihumpolec.cz

Propozice dětských rybářských závodů na chovném rybníku Dusilák v Humpolci 10. 6. 2023

1. Časový rozvrh závodů:

Prezence,losování 6:00 – 6:30 hodin

1. kolo 6:30 – 8:30 hodin

Přestávka 8:30 – 9:00 hodin

2. kolo 9:00 – 11:00 hodin

Vyhlášení výsledků 12:00 hodin

1) Startovné 50,- Kč. Počet startovních míst je omezen. Závodu se mohou zúčastnit pouze děti do 15 let.

2) Soutěží se v lovu ryb na jeden prut na plavanou nebo položenou s jedním návazcem o nejdelší celkový úlovek (součet všech ulovených ryb, 1 cm = 1 bod) a o nejdelší rybu. Ryby budou přeměřeny rozhodčími. Při shodném počtu celkových bodů o vítězi rozhodne los.

3) Veškerou manipulaci s udicí i podběrákem musí provést každý závodník sám. Nejedná se o závod pomocníků, ale samotných dětí.

4) K vylovení ryby je nutno použít podběrák. Hrubé zacházení s rybou, porušení pravidel nebo nesportovní chování ( včetně cizí pomoci) bude řešeno diskvalifikací !!!

5) Vnadění a měření hloubky až po zahájení kola. Vnadit červy je povoleno.

6) Pokud nedojde k okamžitému přeměření ulovené ryby, musí ji závodník do příchodu rozhodčího uchovat ve vezírku nebo ekosaku. Všechny ryby budou po přeměření vráceny zpět vodě.

7) Protest je možno podat do 15 minut po skončení každého kola a po zveřejnění celkových výsledků se zálohou 500,- Kč, která v případě neoprávněnosti protestu propadá pořadateli.

8) V případě mimořádně špatného počasí si pořadatel vyhrazuje právo změny programu ve smyslu zkrácení jednotlivých závodních kol, nebo předčasného ukončení závodu.

Výsledky z předchozích let