Close

12.9.2023

Babí léto na Hadině

Dvanáctihektarový rybník Hadina na okraji Humpolce nabízí atraktivní rybolov pro jednotlivce i rodiny s dětmi. Rybolov pro všechny zájemce je možný při zakoupení zvláštního oprávnění, které lze zakoupit pod hrází rybníka, nebo ve výdejnách.

Při víkendových závodech ,,Humpolecká třicítka,, bylo uloveno celkem 1 327 kusů kapra a amura o celkové délce 84 397 centimetrů a průměrné délce jedné ryby 64 cm. Podrobné výsledky naleznete na www.hadina.cz Z výše zmíněného celkového množství bylo 488 kusů nad 65 cm, což činí 37% celkových úlovků. Naopak 39 kusů  bylo pod 50 centimetrovou hranicí, což činí pouze 3% celkových úlovků. Plných 60% ulovených ryb ( 800 ks ) tak spadlo do rozmezí 50-65 centimetrů, což jsou také  hranice lovné míry u kaprů, které je možno si při  klasickém rekreačním rybolovu na Hadině ponechat. Nejdelší ulovenou rybou byl jeseter o délce 115 centimetrů. Nejdelší kapr měřil 93 centimetrů a nejdelší amur také 93 centimetrů.

Odhadovaná celková hmotnost ulovených ryb ………………55 metráků.

Na snadno dostupných travnatých březích je možno si postavit bivak nebo stan. Rybolov je povolen NON STOP na 3 pruty.

Veškeré informace, pravidla lovu, provozní řád a další aktuality, včetně fotogalerie naleznete na www.hadina.cz  nebo na facebooku rybnik hadina.

Přejeme příjemný pobyt a LOVU ZDAR !!!   MO ČRS Humpolec